Jak wybrać dobrą firmę do sprzątanie grobów

Firm, które zajmują się sprzątaniem grobów powstaje coraz więcej. Wynika to z wielu rzeczy - dzielą nas duże odległości, nie mamy odpowiedniej ilości czasu lub ograniczają nas przyczyny losowe. Bez względu na powód, z pomocą przyjdzie nam firma zajmująca się utrzymaniem czystości na grobach. Na co zwrócić uwagę decydując się na usługi takiego przedsiębiorstwa?

Przeszukując sieć w poszukiwaniu firmy sprzątającej nagrobki z pewnością znajdziesz wiele tego typu przedsiębiorstw. Tym, na co powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest obszar działania. Wiele z takich zakładów działa tylko lokalnie, np. na terenie jednego miasta (np. Warszawy) lub województwa. Owszem, zdarzają się też takie, które zatrudniają mobilnych pracowników dojeżdżających do wielu miast, ale takich firm jest zdecydowanie mniej. Te, które działają lokalnie, albo mają stałych pracowników w największych miastach zdecydowanie lepiej znają teren, szybko i bez problemu dojadą na miejsce i mogą świadczyć usługi niemal od ręki. Co więcej, w takim przypadku klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych np. z dojazdem pracownika na cmentarz.

Kolejnym, na co należy zwrócić uwagę jest to jakich środków chemicznych używają pracownicy firmy. To bardzo istotna kwestia, bo dzięki stosowaniu odpowiednich detergentów, pomnik przez długi czas zachowa swój estetyczny wygląd. W Polsce najczęściej spotyka się groby wykonane z granitu, piaskowca, lastryko oraz marmuru. Każdy z tych kamieni wymaga specjalnie dopasowanej pielęgnacji. Aby utrzymać nagrobek w dobrej formie, należy regularnie (co około 4 miesiące) myć go przy użyciu odpowiednich środków. Dlatego też przed wyborem najlepszej firmy sprzątającej groby należy sprawdzić, z jakich specyfików korzystają pracownicy firmy.

Przed zleceniem usługi sprzątania grobów warto też sprawdzić, w jaki sposób firma informuje klientów o wykonanych przez siebie pracach. Jako że sprzątanie ma na celu poprawienie estetyki, dobra firma powinna dokumentować swoje działania przy pomocy zdjęć. Zdecydowana większość przedsiębiorstw wykonuje zdjęcia nagrobka przed oraz po pracy, a następnie wysyła zdjęcia do klienta. Fotografie mogą być wysyłane zarówno tradycyjną pocztą, jak i elektroniczną. W ten sposób łatwo zweryfikujesz profesjonalizm firmy sprzątającej i zdecydowanie łatwiej będzie podjąć decyzję o współpracy.

Jak widać, w branży działa wie firm oferujących usługi porządkowe na grobach. Wiele z nich posiada filie lub pracowników w wielu różnych miastach, aby łatwiej było dotrzeć do cmentarza i nagrobka bez względu na lokalizację. Jeśli grób Twojej bliskiej osoby znajduje się w Warszawie, wybierz firmę z tego właśnie obszaru. To ogromne ułatwienie dla pracowników, ale też gwarancja dla Ciebie, że grobowiec zostanie bez problemu odnaleziony u profesjonalnie uporządkowany.

 

Autor: Sprzątanie Grobów Warszawa - Biała Lilia