Czy warto zlecić sprzątanie grobu firmie?

Żyjemy w rozjazdach, podróżujemy, dużo pracujemy i ledwo znajdujemy czas na drobne przyjemności. Przez to może dojść do sytuacji, w której nie będziemy mieli możliwości osobiście dbać o groby najbliższych osób. Oczywiście, istnieje także wiele innych czynników, które nam to uniemożliwiają - stan zdrowia, odległość czy inne przyczyny losowe. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy świadczącej usługi w zakresie mycia i sprzątania grobów. To bardzo dobra i wygodna opcja, a jej koszty może pokryć kilka osób.

W branży funkcjonuje wiele firm, których pracownicy specjalizują się w porządkowaniu nagrobków oraz przestrzeni ich otaczających. Jedną z popularniejszych jest Biała Lilia, która oferuje swoje usługi na terenie Warszawy oraz w innych rejonach kraju. Przedsiębiorstwo istnieje od wielu lat i znane jest ze swego profesjonalizmu, terminowości i usług na najwyższym poziomie. Czym dokładnie zajmuje się firma sprzątająca groby?

Oferty firm utrzymujących czystość na cmentarzach są dość podobne. Każda z nich proponuje zainteresowanym sprzątanie i mycie, a także renowację liter, sprzątanie po pogrzebie lub opiekę nad miejscami pamięci. Klienci mają do wyboru zarówno usługi jednorazowe, jak i długoterminowe abonamenty lub pakiety usług.

Wśród najpopularniejszych usług pojedynczych wyliczyć należy sprzątanie i mycie. Samo sprzątanie obejmuje najczęściej usunięcie wypalonych zniczy oraz zwiędłych kwiatów, grabienie liści, usunięcie gałęzi oraz uporządkowanie ścieżek wokół grobu. Dopełnieniem dla tej usługo jest mycie. Firmy zajmujące się profesjonalną opieką nad grobami dysponują specjalnie dobranymi detergentami, dostosowanymi do materiału, z jakiego wykonana jest mogiła. W Polsce nagrobki wykonuje się najczęściej z marmuru, granitu, lastryko oraz piaskowca, a każdy z tych surowców wymaga stosowania zupełnie innych środków. Dzięki właściwemu doborowi produktów czyszczących, grób dłużej zachowa świetny wygląd i będzie mniej podatny na uszkodzenia.

Wymienione usługi można wybierać pojedynczo, według potrzeb, albo w zestawach. To doskonała opcja dla tych, którzy ze względu na odległość lub stan zdrowia nie mają możliwości regularnego przyjeżdżania na cmentarz. Wspomniane pakiety usług dotyczą przeważnie mycia i sprzątania przed Świętem Zmarłych oraz przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Tym, którzy są całkowicie pozbawienia możliwości opieki nad nagrobkiem, proponuje się np. usługi całoroczne. To doskonała opcja, która wychodzi bardzo korzystnie finansowo. W ramach usług na cały rok, firmy oferują sprzątanie raz w miesiącu (w ustalony z klientem dzień) oraz mycie wraz ze sprzątaniem przed wybranymi świętami.

Dużą popularnością cieszą się także usługi związane z renowacją liter umieszczonych na nagrobkach. Aby zachować ich estetyczny wygląd, należy regularnie je czyścić i pielęgnować przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych. Koszt takiej usługi to zaledwie kilka złotych od litery, dlatego też warto zlecić renowację liter przy okazji np. mycia i sprzątania grobu.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz samodzielnie sprawować opieki nad grobami swoich bliskich, skorzystaj z pomocy fachowców. Oni pomogą Ci uczcić pamięć zmarłych i sprawią, że nagrobek oraz przestrzeń go otaczająca będą piękne, uporządkowane i estetyczne.

Autor: Sprzątanie Grobów Warszawa - Biała Lilia